05 Mart 2020 Perşembe 11:49
Rize Hemşin Belediyesine Tahsildar ve Tekniker Alımı Yapılıyor

Türkiye İş Kurumunun resmi web adresi üzerinden Rize Hemşin Belediye Başkanlığının bir ilanı yayımlandı. Bu ilanda tekniker ve tahsildar alımı yapılacağı ifade edildi. İlanda adaylarda aranan şartları, başvuruların hangi tarihlerde ve nasıl yapılacağını haberimizinde devamında okuyucularımızla paylaşıyoruz. 

İLANIN DETAYLARI

Rize Hemşin Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda "Hemşin Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak istihdam edilmek üzere; Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla Memur alınacaktır." ifadelerine yer verildi. 

Tahsildar alımı için ilanda belirtilen nitelik "Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin İşletme, Kamu Yönetimi, Maliye, Muhasebe, İktisat, Çalışma Ekonomisi, Ekonomi bölümlerinin birinden mezun olmak." şeklinde ifade edildi. Bununla birlikte tekniker alımı için belirtilen nitelik ise "Meslek Yüksek Okullarının Harita, Harita Kadastro, Harita ve Maden Ölçme, Harita Teknikerliği önlisans programlarının birinden mezun olmak" şeklindedir. 

ARANAN ŞARTLAR

İlana başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan veya haiz olmadığı halde yaşan beyan ile ilana başvuru yapan adayların başvurularının geçersiz sayılacağı ifade edildi. Buna göre adaylarda şu şartlar aranmaktadır:

Türk vatandaşı olmak,

Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,

İlan edilen kadro için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak,

BAŞVURU ŞEKLİ

İlana başvurular kılavuzda belirtilen belgeler ile gerçekleştirilecektir. İlana başvuru yapacak olan adaylar işlemlerini 10 Mart 2020 ile 20 Mart 2020 tarihleri arasında gerçekleştireceklerdir. Başvuru belgelerinin Atatürk Cad. No: 70 Hemşin RİZE Adresinde bulunan Hemşin Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğüne teslim edilmesi gerekmektedir, Söz konusu başvurular şahsen veya iadeli taahhütlü posta ile yapılacaktır.

Başvuru Kılavuzu İçin TIKLAYIN.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.