CHP Milletvekili Cihaner: ÖDP, TKP ve DSP İçin de 20’şer Vekil İsteriz

Cumhuriyet Halk Partisi ile İyi Parti arasında yaşanan vekil transferine ilişkin CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner çok dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. CHP Milletvekili Cihaner'in yapmış olduğu paylaşımın detaylarını haberimizde paylaşıyoruz.

POLİTİKA 22.04.2018, 20:50 22.04.2018, 22:25
CHP Milletvekili Cihaner: ÖDP, TKP ve DSP İçin de 20’şer Vekil İsteriz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 24 Haziran tarihinde erken seçime gidileceğini açıklamasının ardından siyasi gündemin en önemli konusu seçim oldu. 

Özellikle İyi Parti'nin seçimlere katılıp katılmayacağı konusu siyasiler ve vatandaşlar tarafından en merak edilen konuların başında yer aldı. 

CHP İLE İYİ PARTİ ARASINDA VEKİL TRANSFERİ

İyi Parti'nin seçimlere katılıp katılmayacağı konusunda Yüksek Seçim Kurulu'ndan yapılacak açıklama beklenirken çok önemli bir gelişme yaşandı. Yaşanan gelişmede Cumhuriyet Halk Partisi'ne mensup 15 milletvekili kendi partilerinden istifa edip İyi Parti'ye katıldılar. 

CHP'den 15 milletvekilinin İyi Parti'ye katılmasıyla 5 milletvekiline sahip İyi Parti'nin vekil sayısı 20 oldu ve grup kurmak için gerekli sayıya ulaşıldı. Bu kapsamda İyi Parti TBMM'de gruba sahip olduğu için seçimlere girmeye hak kazandı. 

CHP MİLLETVEKİLİ CİHANER'DEN DİKKAT ÇEKEN PAYLAŞIM

Yapılan bu yorum ve değerlendirmelerinden biri de Cumhuriyet Halk Partisi ile İyi Parti arasında yaşanan bu gelişmenin ardından konuyla ilgili çok sayıda siyasi tarafından yorum ve değerlendirme yapıldı. CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner'den geldi. 

CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımında, ''ÖDP, TKP ve DSP için de 20’şer vekil isteriz'' dedi. 

''ÖDP, TKP ve DSP için de 20’şer vekil isteriz!''

''CHP Tüzük Madde 1/4: (4) Cumhuriyet Halk Partisi, başta Kurtuluş Savaşımız olmak üzere Aydınlanma ideallerini, emek mücadelelerini, sosyal demokrasinin özgürlük, eşitlik ve dayanışma ilkelerini benimseyen çağdaş demokratik sol bir siyasal partidir.''

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)